Hlavní menu

Menu sekce Speleo.cz

Levý sloupec

Rubrika "Ostatní"

 

První | << | 1 | >> | Poslední (4)

Hledají se dvě historické karbidky!

Milí přátelé, Gusto Stibrany ze Slovenska již delší dobu postrádá vě karbidky - prosím, zapátrejte a pomozte. Děkuju. Veronika

"Hľadajú sa dve karbidky 1508 Alustar ktoré majú riešený záves PA lankom, tak ako je to na obrázku. Medzičasom mohlo dôjsť k odtrhnutiu lanka, no minimálne držiak pre opasok je riešený tak ako na tomto obrázku. Ak niekto z jakyniarov, starších, mladších videl na spoločnej akcii takúto karbidku, prosím oznámte mi jej používateľa. Oznamovateľa celkom určite neminie hodnotná odmena."

Vopred ďakujem
Gusto Stibrányi

044 02 Turňa nad Bodvou, č. 328
tel.: 055 4899101, 4899102
fax: 055 4662230
Mobil: 905 662230
www.meander.sk
gusto@meander.sk

Vypnutí sekretariátu ČSS z expedičních důvodů

Milí přátelé, tímto vás varuji, že ve dnech 3. 5. - 20. 5. 2007 nebudu fungovat, neb se budu expedičně namáhat mimo Českou republiku. Kdo jste ještě nevyřídil průkazky, máte smůlu, ale taky černý puntík, nejpozději do 30. 4. 2007 máte mít vše na tento rok s krku - mám na mysli třeba výroční zprávy apod. Ovšem nejspíš se většinou pozdravíme na Speleofóru. Mějte se pěkně. Veronika

Kam ve Slavkově

Vážení přátelé! Vzhledem k tomu, že zde máme již jaro, je čas začít plánovat výlety. K této příležitosti jsme pro Vás připravili velmi atraktivní nabídku, kterou Vám zasíláme v příloze! S přátelským pozdravem a na Vaši návštěvu se bude těšit Jana Pospíchalová Historické muzeum ve Slavkově u Brna E-mail: pospichalova@zamek-slavkov.cz (Pozvánku dostáváte e-mailem, přesahuje přípustné rozměry přílohy. Veronika)

Nesmělá prosba sekretariátu

Milí přátelé, PROSÍM, vnímejte, co vám píšu v oběžnících apod. - je nový tvar přihlášky, kde se ptám trošku jinak na jiné věci, než ve staré přihlášce! Vzor jsem posílala na podzim, v zimě a teď v lednu potřetí zas a ve všech možných formátech - a pořád mi posíláte staré! Pěkně prosím, používejte nové, ať vám staré nemusím vracet, protože z nich některé věci, které potřebuju vědět, nepoznám. Děkuju za pochopení. Veronika

Vernisáž výstavy obrazů a speleofotografií Oty Šimíčka

Zvu všechny své příznivce na vernisáž své již 4. výstavy olejomaleb a speleofotografií, která se uskuteční v sobotu 24. února 17:00 v galerii obce Rudice. V doprovodném programu zahraje legendární krasová kapela Knír. Od 19:00 program pokračuje v hospodě u Valášků. Výstava potrvá 3 týdny.

Více informací na ota-simicek.net

29.1.2007 | P. Polák | Ostatní | Komentářů:0

Článek

Macocha a Punkevní jeskyně v „srdci“ Moravského krasu

Autor: Michaela Košťálová

Propast Macocha lákala lidi odnepaměti. První dobrodruzi, kteří sem přicházeli, ale museli podstoupit riziko, aby se na její dno mohli podívat. Macocha je 138 metrů hluboká a když ještě na jejím vrchu nebyl vybudovaný můstek se zábradlím, muselo se po břiše plazit až ke kamennému okraji. Naštěstí pro turisty jsou od roku 1933 zpřístupněny Punkevní jeskyně, jejichž podzemní systém vede na dno propasti. Můžeme tak monstrózní přírodní dílo obdivovat svrchu i zespod.


Pozvánka na GO Kamera

Vážení přátelé, vážení partneři, rád bych vás pozval na festival GO Kamera, kde bude v České republice poprvé představen dokumentární film o objevování ztraceného světa venezuelských stolových hor - TEPUY. Režisérem i kameramanem snímku je legendární světová celebrita outdoorových filmů - Pavol Barabáš. Přijďte se sami přesvědčit, že desítky ocenění, které za svou tvorbu získal, mu byly uděleny oprávněně. V předsálí si mimo jiné můžete prohlédnout fotografie a informační panely o objevování křemencového krasu tepuí.

Těším se na vás!
Marek Audy

Bohatý program festivalu GO Kamera 2007 je pro vás k dispozice zde.

Vernisáže v berounském muzeu

Zdravím a posílám ještě jednou pozvánky na úžasné výstavy do Muzea Českého krasu, tentokrát i s termínem vernisáže. Srdečně Vás zveme na společnou vernisáž obou výstav, která se koná v: ÚTERÝ 16. LEDNA V 17 HODIN V Muzeu Českého krasu na Husově náměstí v Berouně Budou zde živí krotcí netopýři (ke koukání a pohlazení) a netopýří sušenky (k jedení) + další pohoštění. Kdo chcete, můžete přijít v sarongu, aby to bylo stylové k výstavě o Bali. Já se tak oději zcela určitě. K poslechu zahraje jazzová skupina Petra Kmínka. Zkrátka a dobře, o zábavu bude postaráno, přijďte strávit do muzea příjemné odpoledne.

Irena Jančaříková

Uzávěrka sborníku Speleofórum 2007

Připomínám uzávěrku příspěvků do sborníku Speeofórum 2007, která je 15. 12. 2006!!! Dopisujte, dofotrografovávejte a hlavně pošlete! A to na adresu redakce@speleo.cz. V případě, že chcete poslat velké přílohy, například obrázky, pošlete CD poštou Jiřině Novotné na adresu Jiřina Novotná, Bukovník - novostavba, 342 01 Sušice. Přílohy příspěvků pro Kras 2007 na CD na adresu Milan Geršl, Česká geologická služba, Leitnerova 22, 659 69 Brno. Veronika

Výstava fotografií - NAMAK 2006

Vážení přátelé,
rád bych vás pozval na výstavu fotografií z expedice Namak 2006, kterou je možno shlédnout do konce měsíce listopadu v kině v Blansku.
Namak znamená v perštině sůl a skupina studentů Přírodovědecké fakulty University Karlovy založila již v roce 1998 pod tímto názvem sdružení geologů a speleologů, kteří se věnují výzkumu solného krasu v Íránu. Letošní expedici se podařilo prodloužit jeskyni Tří naháčů na délku 6580 m a tak ji posunout na první místo v žebříčku nejdelších solných jeskyní světa.
V rámci blanenského cestovatelského festivalu "Rajbas" můžete navštívit také v sobotu 18.11. odpoledne přednášku Objev nejdelší solné jeskyně světa (Dělnický dům, Hybešova 1), kde se dozvíte víc o historii odhalování unikátního solného krasu. A pokud vás zajímá jak se tvoří podzemní fotografie, zvu vás na seminář Fotografování ve tmě, který proběhne v neděli 19.11. od 10 hodin v klubu Ulita (B. Němcové 2a). Kompletní program festivalu naleznete zde: http://www.horizont.bk.cz/

Těším se na vás!
Marek Audy

14.11.2006 | P. Polák | Ostatní | Komentářů:0

První | << | 1 | >> | Poslední (4)

Technický kontakt: admin (zavináč) speleo (tečka) cz
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!