Hlavní menu

Menu sekce Speleo.cz

Levý sloupec

Rubrika "Akce ZO"

 

První | << | 1 | >> | Poslední (2)

Článek

Nové potápěčské objevy na Punkvě

V lednu jsme Vás zde informovali o našem proplavání Předmacošského sifonu z Červíkových jeskyní na dně Macochy do Amatérské jeskyně. Rádi bychom teď tuto zprávu rozšířili o další novinku. Při mapování a malování tohoto sifonu jsme před vánocema (2006) našli 290 metrů nových podvodních prostor - aktivního řečiště Punkvy. Jedná se o odbočku (dnes už víme, že se jedná o hlavní směr a odbočkou je právě cesta na Červíky) z Předmacošského sifonu - tato nová cesta vede nejprve východním směrem a pak se stáčí na jih, směrem k Macoše.

Jeskyňářský bál na Tetíně

Jeskyňářský bál se uskuteční 10. 3. 2007 v kulturním domě na Tetíně. Nebudou chybět ani naše oblíbené Vepřové hody. Začátek ve 20:00. Všechny co nejsrdečněji zveme. Případné změny, nebo další informace budou uveřejněny na webu: http://1-02.speleo.cz/ ZO ČSS 1-02 Tetín

Potápění v Moravském krasu

Počasí nám letos docela přálo a voda v Punkvě je na místní poměry celkem dobrá a tak jsme se po několikatýdenním potápění a pracech na Stovce, Čtyřicítce a Dolním jezírku rozhodli, že vyzkoušíme Červíkovy jeskyně.

Červíkovy jeskyně jsou vyústěním Předmacošského sifonu, který je spojnicí Amatérské jeskyně a Macochy. Dlouho se v nich nepotápělo, naposledy koncem 90. let, ale do Amatérky nikdo neproplaval od roku 1975.

Během prvního ponoru se nám podařilo proniknout do vzdálenosti 235 m od vchodu a tak hned za dva dny se potápíme znovu s dalšíma dvěma bubny a doufáme ve vynoření v Amatérce. Toto se nám po vymotání 75 m z jednoho bubnu podařilo. Celkem jsme tedy natáhli 311 m oproti 420 m, což je dosud předpokládaná délka Předmacošského sifonu. Podrobnější informace o ponorech včetně polygonu naleznete na našich stránkách labyrint.speleo.cz.

Za ZO 6-09 Labyrint potápěli a sepsali Radek Husák a Kamila Svobodová.


Ohlédnutí za Tetínem 2006

Vážení kolegové, na tomto odkazu http://1-02.speleo.cz/view.php?cisloclanku=2006101001 je malé ohlédnutí za uplynulou akcí Setkání jeskyňářů v Českém krasu 2006. Budeme přidávat i odkazy na fotografie. Tedy pokud nějaké chcete poskytnout, vystavte je na internet a pošlete mi prosím odkaz na galerii. Dík. Chcete-li nám sdělit své dojmy, nebo připomínky ze zmiňované akce, budeme jen a jen rádi. Zdař Bůh!

Martin Majer, ZO 1-02 Tetín
11.10.2006 | V. Vlčková | Akce ZO | Komentářů:1

EVROPSKÁ NETOPÝŘÍ NOC

EVROPSKÁ NETOPÝŘÍ NOC v bývalém lomu na Chlumu v Srbsku - v sobotu 19. srpna 2006 od 15 hodin pořádá ZO ČSS 1-06 Speleologický klub Praha a ZO ČSOP 11/30 Nyctalus ve spolupráci s CHKO Český Kras - všechny zve Dáša Zieglerová.

Závrt u Habrůveckých smrků pod jezerní hladinou

Závrt z Habrůveckých smrků monzunové deště 8.srpna 2006 ponořily pod jezerní hladinu. Momentálně teď není vůbec jasné, zda perspektiva této lokality je úměrná dalšímu úsilí. Tam, kde byl 14 m hluboký speleologický výkop jsou teď jen bahnité "sračky". (viz. foto)


Setklání jeskyňářů v Českém krasu 2006

Setkání jeskyňářů v Českém krasu 2006 se koná 6. - 8. října 2006 v Kulturnmí domě Tetín. Zájemci, kteří chtějí prezentovat své příspěvky na Tetínském setkání, nechť se obrátí na Martina Majera, mob: 736486387, e-mail: martin.majer@seznam.cz nebo tetin@speleo.cz, URL: http://tetin.speleo.cz. Originální pozvánku najdete v kalendáři akcí. Veronika

Setkání jeskyňářů v Českém krasu 2006

Pozvání posílá všem (pozvánku dodá později) Martin Majer z 1-02 Tetín. Setkání jeskyňářů v Českém krasu 2006. Termín "SETKÁNÍ" byl stanoven na víkend 6. - 8. října. Letos chystáme i výstavku podzemních fotografií. Možná bude i živá hudba. Podrobnosti budou zveřejněny na připravované pozvánce. Sledujte stránky ZO 1-02.

Zemřel jeden z objevitelů Jeskyně v Závrtu na Lazech

Dne 12. června 2006 ve věku nedožitých 77 let zemřel v Habrůvce Emanuel Jašek (1929) - jeden z trojlístku starých kamarádů z Habrůvky, zakladatelů habrůvecké speleologie, spoluobjevitel Jeskyně v Závrtu na Lazech (Jašek - Hlouškův dóm), výzkumce mnoha jeskyní ve Křtinském údolí, nejbližší spolupracovník Arnošta Hlouška.

Acta Speleohistorica 2006

Acta Speleohistorica 2006 o 50 závrtech Habrůvecké plošiny jsou v prodeji v Knihkupectví ACADEMIA, náměstí Svobody 13, v Brně.

První | << | 1 | >> | Poslední (2)

Technický kontakt: admin (zavináč) speleo (tečka) cz
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!