Hlavní menu

Menu sekce Speleo.cz

Levý sloupec

Rubrika "Zprávy odjinud"

 

První | << | 1 | >> | Poslední (4)

Nová nejdelší jeskyně v Rakousku

V rámci jeskyňářského výzkumného týdne v Totes Gebirge, který pořádali jeskyňáři z Lince a který měl i účast jeskyňářů z Čech (ZO 3-02 Jeskyňáři Plzeň), bylo minulý týden v pátek 3.8. objeveno propojení jeskynních systémů Feuertalhohle a Raucherkarhohle. Spojený systém má délku 120 km a to ho řadí na 1. místo v Rakousku a 13. místo na světě.

Speleomíting 2007

Prohlédněte si kalendář akcí - Olga Mihálová zve všechny 14. 4. 2007 do Svitu a posílá pozvánku s přihláškou. Veronika

Výstava v Šumperku

Slovenske muzeum ochrany prirody a jeskzniarstva v spulupraci s Vlastivednym muzeom v Sumperku organizuje vystavu o jaskyniach v Sumperku. Na navstevu vas vsetkych pozyva Peter Holubek, Liptovsky Mikulas

Článek

Nový světový rekord v Mexiku!

Dne 25. ledna 2007 se podařilo dvojici potapěčů Robbiemu Schmitnerovi a Steavu Bogaertsovi propojit jeskyní systémy Sac Actun a Nohoch Nah Chich, čímž vznikl nejdelší zatopený jeskynní systém světa s délkou 152 975km! Zaroveň se jedná o nejdelší jeskynní systém v Mexiku a devátý nejdelší na světě, počítáme-li i suché jeskyně.

Avízo Speleomítinku 2007 na Slovensku

"Srdecny pozdrav celej CSS posiela Olga Mihalova. Speleomiting na buduci rok bude 14. 4. 2007 vo Svite. Srdecne Vas pozyvame."

Pozdrav od Olgy Mihálové ze Slovenské speleologické společnosti

Nový speleo server!

Dovoluji si vás upozornit na nový internetový server SpeleoWeb, za jehož vznikem stojí část lidí dříve se podílejících na provozu stránek Speleo.cz. Ač byla koncepce tohoto nového webu původně plánována jako náhrada za ne zcela vyhovující stránky Speleo.cz, díky odlišným představám předsednictva o podobě prezentace ČSS jsme se rozhodli pro spuštění samostatných stránek.

SpeleoWeb je komunitní projekt s cílem poskytnout diskuzní a publikační prostor lidem se společným zájmem o podzemí. Více informací.


Smrtelné úrazy českých občanů v horském a horolezeckém terénu

Bezpečnostní komise ČHS vydala zprávu "Smrtelné úrazy českých občanů v horském a horolezeckém terénu v letech 2001 - 2005, popis a hodnocení případů smrtelných úrazů v roce 2005 ". Ve zprávě je pěkně zpracovaná statistika a rozbor smrtelných případů v minulém roce, mnohdy zbytečných. Zpráva bude jistě poučným čtením i pro širokou speleologickou veřejnost. Stahujte zde.

Speleomíting 2006

Slovenský Speleomíting se bude konat 8. 4. 2006. Pozvánka sice ještě není k dispozici, ale bude zde zveřejněna co nejdříve.

Mesačný tieň - mapa

Zdroj: Braňo Šmída

Mapa jeskyně jejíž objev a prolongace hýbe nejen speleologickým děním na Slovensku.

Masív Javorinská Široká Vysoké Tatry
Prieskum a topografia: členovia Slovenskej speleolologickej spoločnosti pod vedením Speleoklubu Univerzity Komenského Bratislava 2004,2005
Zostavil a nakreslil: B. Šmída, december 2005

Mesačný Tieň

Článek

Speleologické muzeum a vyvěračka Fontaine de Vaucluse (jižní Francie)

Autor: I. Vícha

Při cestování po jižní Francii jsem měl možnost navštívit speleologické muzeum ve vesnici Fontaine de Vaucluse, která leží jen několik set metrů od mohutné vyvěračky řeky Sorgue. Na základě své zkušenosti doporučuji všem, kteří budou projíždět oblastí Provence anebo podél Azurového pobřeží, aby si tuto lokalitu rozhodně nenechali ujít (nachází se cca 100 km severně od mořského pobřeží u Marseille a cca 30 km východně od bývalého papežského sídla Avignonu).


První | << | 1 | >> | Poslední (4)

Technický kontakt: admin (zavináč) speleo (tečka) cz
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!