Hlavní menu

Menu sekce Speleo.cz

Levý sloupec

Pokyny pro autory příspěvků do časopisu SPELEO

Příspěvky do časopisu Speleo jsou vítány celoročně a budou zařazeny hned v nejbližším možném termínu. Obzvláště vítané jsou vtipné nebo i vážné perokresby z jeskyňářského dění a fotografie "na výšku" na čelní stranu časopisu.

Texty

Texty se přijímají výhradně v digitální formě. Používejte, prosím, některý z běžnějších textových editorů. Jako první nechť je v textu uveden název příspěvku a hned pod ním jméno autora(ů), popř. skupinová příslušnost, e-mailová adresa/telefon/adresa. U příspěvků zásadnějšího významu by mělo být na závěr uvedeno shrnutí (summary) v anglickém nebo alespoň v českém jazyce. Pod vlastním textem uveďte i popisy k přílohám, které však dodávejte v samostatných souborech.

Perokresby, mapy

Pokud máte nějaké obrazové přílohy (perokresby, mapy), mějte na paměti, že budou zmenšeny většinou do formátu A5 (vyjímečně na dvě strany A5, tedy A4), a proto použijte raději větší písmo. Podle potřeby by na přílohách neměly chybět: označení severu, měřítko, lokalizace a legenda.
Perokresby a mapy dodávejte v elektronické podobě kvalitně naskenované, pro černobílý text černobíle (256 odstínů šedé) na 600dpi a více dpi při tiskové velikosti 1:1. Ukládejte ve formátu *.tif nebo *.bmp.

Fotografie

Černobílé fotografie dodávejte v elektronické podobě kvalitně naskenované, černobíle na 300dpi (lépe 400dpi minimálně 255dpi) při tiskové velikosti 1:1. Barevné fotografie dodávejte v elektronické podobě kvalitně naskenované, barevně na 400dpi (minimálně 300dpi) při tiskové velikosti 1:1. Diapozitivy pak s rozlišením 1200 dpi. Ukládejte ve formátu *.jpg.

Zasílání podkladů

Takto zpracované podklady pak pošlete elektronickou poštou Vaší nebo Vašich přátel na e-mailovou adresu: redakce (zavináč) speleo (tečka) cz. Případné dotazy spojené s přípravou je možné konzultovat tamtéž. Důležité je i uvedení kontaktní adresy nebo tel. čísla autora, kde je možné konzultovat případné problémy a důležitý je i případný nesouhlas s uveřejněním příspěvku na webových stránkách.

Technický kontakt: admin (zavináč) speleo (tečka) cz
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!