Hlavní menu

Menu sekce Speleo.cz

Levý sloupec

Archiv ČSS

2.5.2005 | P. Polák | WWW stránky ČSS

Dnešním dnem byl spuštěn zkušební provoz elektronického Archivu ČSS. Bylo tak učiněno na základě požadavku zpřístupnění datábaze tištěných i multimediálních titulů archivu ČSS svým členům, případně i veřejnosti zajímající se o speleologii.
Elektronický Archiv by měl mít kromě informačního charakteru hlavně charakter evidenční z důvodu shormažďování informací o existenci a stavu fyzických titulů, a to především z hlediska možné tvorby dalších nadstaveb (např. vytvoření zápůjčkového systému atd.). Pole elektronické databáze jsou navrženy nejen s ohledem na potřeby ze strany ČSS, ale také na standardy, které si žádá kompatibilita s jinými knihovnickými systémy (sdílení dat apod.).

V současné době databáze obsahuje informace o více než 700 titulech uložených na sekretariátě ČSS. Systém pro běžného uživatele umožňuje výpis základních informací v přehledné tabulce s možností setřídění záznamů dle vybraných kategorií a zobrazení detailu o každém záznamu. Další funkcí je funkce Filtr, která umožňuje jednak výběr záznamů pouze z určitého fyzického archivu (zatím pouze Archiv ČSS) a jednak výběr záznamů z určité řady např. Speleo, Československý kras atd. (řady budou implementovány postupně). Funkce Hledání umožňuje vyhledání záznamů podle klíčového slova a lze ji aplikovat nejen nad celou databází, ale také nad příslušným Filtrem.

Další vývoj systému Archivu ČSS bude zaměřen zejména na vytvoření dalších fyzických archivů jednotlivých ZO, možnost vkládání konkrétních dokumentů ve formátu PDF a další vývoj systémových funkcí pro zefektivnění potřeb jak běžných uživatelů tak i operátorů. Systém je vytvářen samostatně, ale logicky využívá autentifikace a funkcí portálu Speleo.cz. O jeho vývoji budete průběžně informování na těchto stránkách.

Kolik je dvakrát dva? (ochrana proti spamu):

Vložit komentář
Jméno:  (přihlášení uživatelé vyplňovat nemusí; vaše IP nebude zobrazena, pokud jste přihlášeni)
E-mail:
Komentář:
   
Technický kontakt: admin (zavináč) speleo (tečka) cz
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!